Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

Warto mieć świadomość tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują również w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Zatem każdy powinien w racjonalny sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale też nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także wybranych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w kwalifikowany sposób staramy się dokonywać możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego rodzaju komplikacjach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt dotyczący tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak skurcz, podczas wprowadzania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Podczas gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Dobrze wykonywane ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy