Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Należy wiedzieć, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z racji tego właściwie każdy z nas powinien w racjonalny sposób zadbać o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale też nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także niektórych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno także ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kompetentny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach niezwykle istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wybrane ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Warto wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy