Narodowa kadra Ekwadoru zwycięża Katar w inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw!

W pierwszym spotkaniu mundialu reprezentacja Ekwadoru pokonała Katar rezultatem 0:2!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która ma miejsce raz na 4 lata. Z całą pewnością fani futbolu z całej świata czekają z utęsknieniem na pierwszy mecz mundialu. Identycznie było przy światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w ten weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się fantastycznie poprzedzała inauguracyjne spotkanie. Później jednak przyszedł czas na futbol i futbolowi sympatycy znajdujący się na trybunach oraz przez telewizorami oczekiwali wspaniałego pojedynku. Już od początkowych minut emocji nie brakowało, gdyż piłkarze reprezentacji Ekwadoru błyskawicznie zdobyli bramkę. Już po trzech minutach do bramki trafił Emmer Valencia i wydawało się, iż narodowa kadra Kataru będzie miała niesamowicie ciężko w tym pojedynku. Sędzia tego spotkania zdecydował się jednak sprawdzić za pomocą systemu VAR poprawność tej bramki i okazało się, iż w momencie podania zawodnik znalazł się na pozycji spalonej. W tej sytuacji gospodarze tego turnieju mieli więc naprawdę sporo szczęścia.

Narodowa drużyna Ekwadoru nie zamierzała przestać atakować mimo anulowania pierwszego gola. Zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru ruszyli do ataku i nieustannie kontrolowali przebieg tego pojedynku. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem kadry Kataru znalazł się napastnik kadry Ekwadoru i został przez niego powalony. Główny sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził rzut karny, a bramkarzowi dał żółtą kartkę. Jedenastkę na bramkę zmienił gracz narodowej drużyny Ekwadoru Emmer Valencia. Narodowa kadra Kataru prezentowała się kiepsko na tle drużyny Ekwadoru. Golkiper Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał za dużo pracy, gdyż po stronie Kataru nie widać było pomysłu na ten pojedynek. Bramka numer dwa dla gości padła na kwadrans przed końcem I części, a strzelcem znowu był Enner Valencia. W trakcie I części tego meczu nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. Oba zespoły w trakcie II części zdecydowanie obniżyły tempo i na boisku działo się mało. Ten pojedynek w końcowym rozrachunku zakończył się wynikiem dwa do zera dla narodowego zespołu Ekwadoru, która fenomenalnie zaczęła te mistrzostwa. Drużyna Kataru z kolei znalazła się w tej chwili w trudnej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy turnieju.