Wygrana i fantastyczny pojedynek KKS Lecha Poznań we Florencji - Fiorentina FC zakwalifikowała się do 1/2 finału!

Fenomenalny pojedynek poznańskiego Lecha w ćwierćfinale europejskich pucharów - finał epickiej przygody!

Fani piłki nożnej z Polski do tego, iż kluby PKO Ekstraklasy zazwyczaj wcześnie kończą swoją przygodę z rozgrywkami europejskimi zdążyli już się przyzwyczaić. Olbrzymim zaskoczeniem z całą pewnością jest więc to, iż mamy połowę kwietnia, a ekipa KKS Lecha Poznań do ostatnich minut starcia z ACF Fiorentiną walczyła o zakwalifikowanie się do czołowej czwórki pucharów europejskich. Trudno zaprzeczyć temu, że mistrz PKO Ekstraklasy w aktualnie trwającym sezonie pokazał się fantastycznie. Bardzo dużo pozytywnych recenzji dotyczących występów KKS Lecha Poznań publikują w mediach społecznościowych eksperci futbolowi z całego kraju. Zakwalifikowanie się do ćwierćfinału LKE to bez najmniejszych wątpliwości olbrzymi sukces, ale podopieczni szkoleniowca Johna Van Der Brooma mieli ochotę na znacznie więcej. I rzeczywistość pokazała, że dostanie się do półfinału Conference League był bardzo możliwy.

Przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym mistrz Ekstraklasy nie był faworytem. Spora ilość sportowych dziennikarzy uważała, że faworytem jest drużyna ACF Fiorentiny, która pochodzi z włoskiej ligi. W wielbicielach futbolu z Polski tliła się jednak myśl, że KKS Lech Poznań ma szansę zaskoczyć swoich rywali. W końcowym rozrachunku w pierwszym spotkaniu Fiorentina była dla Lecha z Poznania zbyt silna. Piłkarze z Florencji na trybunach przy ulicy Bułgarskiej triumfowali wynikiem 4:1 i zdecydowanie zbliżyli się do awansu do półfinału. W obozach obu drużyn przed rewanżowym spotkaniem wyczuwalny był spokój. I chociażby dlatego olbrzymim zaskoczeniem dla sympatyków gospodarzy była forma Lecha Poznań we Florencji. Dwadzieścia minut przed końcem rewanżowego meczu mistrz ligi polskiej prowadził na wyjeździe z faworyzowaną ACF Fiorentiną rezultatem 3 do 0. Ten wynik znaczył, że czeka nas dodatkowy czas gry i zawodnicy z Poznania mają szansę na dostanie się do najlepszej czwórki LKE. Niestety obrona mistrza polski pod koniec rewanżowego meczu popełniła dwa poważne błędy, które skończyły się trafieniami dla Fiorentiny. To ostatecznie zniwelowało szansę na awans oraz walkę o wygraną w zmaganiach LKE. KKS Lech Poznań pokazał się fenomenalnie w trwającym aktualnie sezonie pucharów europejskich i trzeba to podkreślić. Bez wątpienia jest to szansa na to, iż z każdym następnym sezonem będzie coraz lepiej.