Świetny finałowy mecz mundialu w Katarze - zespół Argentyny wygrywa!

Wygrana narodowej drużyny Argentyny po karnych w finale mistrzostw świata!

Wielbiciele piłkarscy ze zniecierpliwieniem oczekiwali finałowego starcia, które miało się odbyć w niedzielę wieczorem. Z pewnością skończone niedawno mistrzostwa w Katarze były rewelacyjny pod wieloma względami. Mieliśmy szansę podziwiać dużo emocjonujących spotkań, a także fenomenalnych goli i obron bramkarzy. Fani futbolu z naszego kraju również mogą być uradowani. Po ponad 30 latach polska reprezentacja piłkarska zdołała wyjść z fazy grupowej na mundialu, co można z całą pewnością określić swego rodzaju sukcesem. Nie planujemy się jednak koncentrować na kłopotach polskiej piłki nożnej. W obecnej chwili dużo ważniejsze jest to, żeby opisać jak świetnym zdarzeniem było starcie finałowe światowych mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Ze sobą rywalizowały: Argentyna oraz obrońca tytułu mistrzowskiego francuska drużyna.

Najwybitniejszą postacią w reprezentacji narodowej Argentyny jest Messi, który przez wielu uważany jest za najwybitniejszego zawodnika w dziejach tej dyscypliny. W narodowej drużynie Francji za najlepszego podaje się Mbappe, który wielokrotnie już zaprezentował na tych mistrzostwach świata, że pomimo młodego wieku, czeka go nadal sporo zwycięstw. Dla reprezentacji narodowej Argentyny, która po I części prowadziła rezultatem 2:0, po bramkach Messiego oraz Di Marii finałowe spotkanie rozpoczęło się niesamowicie. Jednak delikatnie zdumiewający mógł być przebieg tego meczu, ponieważ piłkarze Francji totalnie nie mogli znaleźć się na murawie. Dopiero w II połowie ruszyli do kontry i to przyniosło efekty. Dwa gole w trakcie dwóch minut strzelił Kylian Mbappe, doprowadzając w ten sposób do dodatkowego czasu gry. Podczas dogrywki na prowadzenie ponownie wysunęła się reprezentacja narodowa Argentyny i kiedy zdawało się, iż jest już po meczu, do akcji kolejny raz wkroczył Mbappe. Sędzia podyktował karnego, a napastnik PSG zamienił go na gola. Pojedynek skończył się rezultatem trzy do trzech. Na piłkarskich wielbicieli zebranych na trybunach czekały więc rzuty karne. Narodowa drużyna Argentyny w konkursie karnych okazała się lepsza. Tym sposobem Messi zdobył wszystkie puchary, jakie miał możliwość wygrać w trakcie kariery piłkarza. Narodowa reprezentacja Francji zajmuje drugie miejsce, jednak za cztery lata z Kylianem Mbappe w składzie ponownie walczyć będzie o to trofeum.